Blog Naučme se Znáte Urban Dictionary?

Znáte Urban Dictionary?

-
0 2111

Urban Dictionary je webový slovník slangových výrazů v angličtině, který obsahuje více než sedm milionů definic. Pokud se pohybujete na anglicky psaných internetových diskusích, zejména na sociálních sítích, považuji tuto stránku za nepostradatelnou pro plné porozumění. Tedy pokud nežijete v Británii nebo USA a většinu času netrávíte na ulici. Výrazy z něj totiž v žádném jiném slovníku nenajdete.

Stránka byla založena v roce 1999 Aaronem Peckhamem, studentem prvního ročníku Kalifornské státní polytechnické univerzity. Jedním z prvních výrazů na této stránce byl „The Man“, což je slangové pojmenování pro vládu či jinou formu vyšší moci. V dubnu 2009 překročila stránka 2000 přidaných výrazů za den a dnes jich obsahuje již více než sedm milionů.

Urban Dictionary neboli Pouliční slovník obsahuje kromě literárních definic také definice slovy autora, popis výrazu a použití ve větě. Původně byl tento slovník určen pouze pro slangové či kulturně odlišné výrazy, dnes má však mnohem širší záběr a může do něj být přidáno v podstatě jakékoliv nové slovo.

Přidávat výrazy může každý a to bez nutnosti registrace, stačí zadat emailovou adresu pro potvrzení vložení výrazu. Každý výraz musí být před přidáním schválen editory z řad dobrovolníků, kteří hlasují zda příspěvek zveřejnit či ne. Po zveřejnění pak hlasují samotní návštěvníci stránky, jestli je příspěvek kvalitní nebo ne (“up” nebo “down”).

Slovník neslouží jen k vyhledávání výrazů, ale také poskytuje zábavu. Každý den je vybrána definice dne a uveřejněna na domovské stránce a většinou stojí za přečtení. Kromě výkladového slovníku, je zde také možnost vyhledávat synonyma či antonyma slov. Můžete tady najít taky slovník významu jmen, kde se dozvíte hodně zajímavých věcí o jméně svém nebo vašich blízkých.

Pokud tedy narazíte na nějaký výraz, který nemůžete najít v žádném slovníku ani překladači, nebo vás jen zajímá jak Urban Dictionary vypadá, navštivte www.urbandictionary.com. A pokud budete mít dlouhou chvíli, můžete jen tak brouzdat mezi výrazy, bavit se tím, co dnes lidí vše vymyslí a přitom procvičovat angličtinu.

Napište mi do komentářů, jak na vás stránka působí, jestli ji považujete za přínosnou, nebo klidně i nějaký zajímavý výraz z této stránky.

Photo Credit: Dessy Dinata via Compfight cc
Zdroj: wikipedia cc

Jazyky miluji, ale kvůli různým překážkám bylo pro mě jejich studium obtížnější, než bych si přál. Abyste mohli překonávat překážky při studiu jazyků snadněji než já, vznikl projekt FairList.cz.

Podobné články

Žádné komentáře - přidej první :)

Přidat komentář

Current ye@r *