Blog Naučme se Anglické fráze pro zamilované

Anglické fráze pro zamilované

-
3 8641

Láska slova nepotřebuje. Přesto se ale najde několik takových, která dokáží odemykat srdce. A samozřejmě i v angličtině. A abyste je mohli znát i vy, najdete je v tomto článku. Přesněji řečeno 5.

Those three little words

  •  I love you – Miluji tě

V české verzi dvě sladká slůvka. V angličtině a několika dalších jazycích je však tato fráze tvořena třemi slovy. V Německu Ich liebe dich, v Rusku Я люблю тебя. Nehledě na počet slov však může být někdy vyslovení spojení Miluji tě tím nejtěžším úkolem na světě.

Tie the knot

  • Obrazné pojmenování pro uzavření sňatku

Když v angličtině řeknete, že někdo utáhl smyčku, znamená to, že nasadil chomout. Uzel jako symbol spojení a pevnosti je přece jen o chlup poetičtější symbol sňatku než koňský postroj. 

A match made in heaven

  • Dokonalý pár

Pár, který je pro sebe odjakživa jako stvořený. 

To be head over heals in love 

  •  Být zamilovaný až po uši

V Anglii se o zamilovaných říká, dělají samou láskou stojky a dávají paty nad hlavu. Naznačují tím pošetilost, která je vlastní zamilovaným lidem a nutí je dělat bláznivé věci. I když se může zdát, že je toto rčení mírně posměšné, v angličtině má romantický význam. Dokazuje, čeho všeho je zamilovaný člověk schopný.

Wear your heart on your sleeve 

  • Se srdcem na dlani

Pokud se někdo nebojí dávat najevo své pocity, řeknou o něm anglofonní lidé, že nosí své srdce na rukávu. Tím ho dává všem na odiv.

Photo Credit: ...Like Clockwork via Compfight cc
Jazyky miluji, ale kvůli různým překážkám bylo pro mě jejich studium obtížnější, než bych si přál. Abyste mohli překonávat překážky při studiu jazyků snadněji než já, vznikl projekt FairList.cz.

Podobné články

3 Komentáře

Přidat komentář

Current ye@r *