Blog Jazykové kurzy Jak si vybrat správnou jazykovou školu krok za krokem

Jak si vybrat správnou jazykovou školu krok za krokem

-
0 5242

Výběr jazykové školy se nevyplatí podceňovat. Zejména u pomaturitního studia. Jedná se o finanční investici do vaší budoucnosti a školu budete navštěvovat celý školní rok. Proto je potřeba se výběru náležitě věnovat.

1. Ujasněte si, co hledáte

Že máte za sebou maturitu z angličtiny, ještě neznamená, že ji musíte studovat i v jazykovce. Obzvlášť, pokud ji ovládáte skutečně dobře. Zamyslete se proto, zda nebude lepší tuto příležitost využít ke studiu dalšího jazyka. Dále si řekněte, jak daleko jste ochotni do školy dojíždět. A hledání může začít.

117H

2. Zeptejte se známých

Chodil někdo z kamarádů do jazykové školy a byl tam spokojený? Pak máte žhavého favorita. Zjistěte si však i zkušenosti ostatních studentů s různými jazykovkami. Sbíráme je pro vás na webu FairList.cz. Na jejich základě si vytipujte několik škol.

3. Běžte se do škol podívat

Udělejte si čas a vybrané školy navštivte. Tento krok je často zanedbávaný a přitom důležitý. Při návštěvách se zaměřte na několik věcí, které vám napoví nejvíce:

  • Komunikují s vámi ochotně?
  • Působí na vás atmosféra školy příjemně?
  • Vypadají studenti, že do kurzů chodí rádi?
Photo Credit: quinn.anya via Compfight cc

Photo Credit: quinn.anya via Compfight cc

Tip:

Návštěvu školy si můžete domluvit přímo na webu FairList.cz prostřednictvím kontaktního formuláře školy.

4. Zvolte si správný kurz

To už bude snadné. Dobrá škola otestuje vaši jazykovou úroveň zdarma a navrhne vám ideální zařazení. Vše s vámi probere a představí vám možná řešení. Seznámí vás také s předpokládaným pokrokem a úrovní, které dosáhnete. Když ne, rozmyslete si ještě, jestli je to ta pravá.

A to je vše

Jste připraveni? Pojďme vybrat jazykovou školu!

Chcete vědět více o výběru jazykových kurzů?

Zajímá vás možnost pomaturitního studia jazyků?

Jazyky miluji, ale kvůli různým překážkám bylo pro mě jejich studium obtížnější, než bych si přál. Abyste mohli překonávat překážky při studiu jazyků snadněji než já, vznikl projekt FairList.cz.

Podobné články

Žádné komentáře - přidej první :)

Přidat komentář


*