Blog Akce a zážitky What would you do if it exploded here?

What would you do if it exploded here?

-
0 1426

Dlouze se na mě dívaly oči osmi zaměstnanců jaderné elektrárny Dukovany. Ani náznak sympatie, empatie, úsměvu. Co asi viděly? What would you do if the plant exploded? Trval jsem na svém v domnění, že nerozuměli. That’s impossible, odtušil konečně jeden.

Well, já na to, this is type two conditional, which means it’s nothing but a speculation. I’m not saying it WILL happen, it’s just a speculation what would happen if something else, unreal happened.

It’s still impossible, povídá jeden gloomily a já vidím, jak mu oči všech ostatních vysílají zřetelný souhlas a support. Že by si o mém copánku začali myslet, že patří nějakému grýnpísákovi? Sakra, co s nima tady asi dělají? Takhle jsem si svoji první hodinu v jaderné elektrárně fakt nepředstavoval. Well, it’s similar as if I said „I’d buy a hummer if I were filthy rich.“ Do you think I’m filthy rich? Or I would buy a hummer?

I have no idea, odtušil student, but I know for sure the plant can’t explode because it’s fysically impossible. Can’t we speculate about this at least?

Poslední pokus. NO. A oči všech ostatních říkaly stejné NO WAY. Zdálo se, že mají pravdu; v případě jakéhokoli problému by se prostě mohla použít k chlazení reaktoru atmosféra z této učebny. Vzdal jsem to. All right, what would you do if you were the boss here, I mean, the managing director? To už bylo lepší, to už mi jeden po druhém začali svěřovat. Hurá, mluví, říkám si. Uf. Až došla řada na jednoho sympatického pána středního věku v bílém plášti. Povídá, if I were the managing director, it would explode here.

I still love that guy for that .

Vzpomněl jsem si na to, když jsem ve zprávách viděl zaměstnance Dukovan napochodovávat ve slušivých bílých oblečcích do evakuačního autobusu, podupávali si u toho v nějakém bílém prášku v bedýnce na zemi.

Pokud tohle některý z mých dávných studentů čte, moc zdravím a mávám. Moc rád jsem tam u vás učil.

PS: A ještě jsem se ztrapnil, když jsem vám řekl, jak ty komíny kouří. First, they’re cooling towers and not chimneys. And second, that’s no smoke but steam…

Ze soukromého blogu autora.

Photo Credit: BlatantWorld.com via Compfight cc
 
self impojd ynglyš týčr :)

Žádné komentáře - přidej první :)

Přidat komentář


*