Blog Jazykové kurzy Výpověď poškozené Jazykovou školou Astra

Výpověď poškozené Jazykovou školou Astra

-
3 3792

Po uveřejnění článku o jazykové škole, jejíž ředitelka zmizela i s penězi klientů, přinášíme další informace o tomto případu. Podařilo se nám zkontaktovat paní, která zaplatila svému dítěti kurz v jazykové škole Astra a zůstaly jí jen oči pro pláč. Přečtěte si, jak popisuje všechno, co se stalo a na co si dát při jednání s jazykovou školou pozor.

Zde je celá výpověď poškozené. Na vlastní přání nezveřejňujeme její jméno:

„Jsem jedna z poškozených rodičů jazykovou školou Astra, s. r. o. Na počátku měsíce června letošního roku jsem uzavřela smlouvu o výuce s JŠ pro dítě. Vzhledem k tomu, že jsme v předešlém roce byli velice spokojeni s úrovni výuky i s lektorkou, tak jsme se rozhodli v kurzu pokračovat. Poté, co jsme uzavřeli smlouvu s JŠ, byli jsme nuceni neprodleně uhradit školné nebo alespoň zálohu.

Zde se začaly objevovat první varovné signály. Zaplatili jsme převodem z účtu plnou částku na celý školní rok. Protože se nejedná o částku zanedbatelnou, žádala jsem o potvrzení příjetí platby. Nejdříve nikdo na mé výzvy nereagoval, později se mi dostávaly informace typu: „Paní ředitelka je dlouhodobě nemocná, nemůžeme zkontrolovat stav účtu“. Po téměř měsíci urgencí jsem telefonicky  obdržela utěšující zprávu – školné je zaplacené.  Vzhledem k tomu, jaké nás teď čekají nepříjemnosti, tak by bylo lépe, kdybych toto školné vůbec nehradila.

Výuka kurzu měla být zahájená k 16.9.2013, a tak jsem se snažila zkontaktovat JŠ o poskytnutí podrobných informací k výuce (den výuky, čas, jméno lektora, atd.), ale nedostala jsem již žádnou odpověď. JŠ nereagovala na žádné mailové, telefonické ani písemné výzvy. V místě sídla JŠ se nikdo nenacházel a žádný z pracovníků nebyl k zastižení.

Žačala jsem tušit, že se něco děje, a tak jsem hledala na internetu informace.  Zkontaktovala jsem se s paní se stejnou zkušeností a začaly jsme se domlouvat na postupu jednání.  Mezitím se uskutečnilo několik schůzek poškozených rodičů a výsledek byl ten, že jsme se domluvili na hromadném podání trestného oznámení. Domníváme se, že jsme se stali oběťmi úmyslného, podvodného jednání ze strany JŠ.

Smutné na tom je, že v několika případech došlo i k vymáhání peněz v době, kdy JŠ už nefungovala.“

Přejeme všem poškozeným, ať pro ně celá událost dobře dopadne. A také si klademe za cíl proti takovémuto jednání ze stran jazykových škol bojovat prostřednictvím připravovaného projektu FairList.cz!

Photo Credit: Images_of_Money via Compfight cc

 

Podobné články

3 Komentáře

 1. Děkuji za váš článek. I já a 2 moje kamarádky patříme k podvedeným jazykovou školou Astra. Na konci loňského školního roku jsme zaplatily za své děti zálohu 1000,- a přihlásily je na další školní rok. Již 2 roky předtím naše děti kurzy, které probíhaly na ZŠ Blanenská, navštěvovaly. Vše probíhalo ke spokojenosti a v pohodě. Přišlo potvrzení emailem o zařazení do kurzu a obdržené platbě. Na začátku září jsem, když nepřišly žádné pokyny, volala na uvedené číslo na www stránkách Astry a mluvila s panem Melicharem, který mě ujistil, že je vše v pořádku, že je jen paní ředitelka v nemocnici a že se stěhovali. Pokyny k zahájení prý přijdou nejpozději do druhého dne. Od té doby telefony (mobil, pevná), nikdo nebral, na emailovou výzvu též nikdo nereagoval.

  • Dobrý den, v tomto případu mi přijde zvláštní, že to nebyla žádná nová jazyková škola, ale taková, se kterou měla většina rodičů dobré zkušenosti. Proto bych se chtěl zeptat, kdy vám přišlo, že se jazyková škola chová podivně? Přijde vám něco divného na jejich jednání, teď zpětně? Je něco, na co by si měli rodiče dávat při jednání s jazykovkami pozor? Nebo je to podle vás nepředvidatelné?

   • Že není něco v pořádku, mi opravdu přišlo až na začátku září, když nepřicházely žádné informace ohledně začátku kurzu. Do té doby bylo vše standardní jako v předcházejících letech. Jak už jsem psala, dcera navštěvovala 2x týdně kurzy již v předcházejících 2 letech k naší naprosté spokojenosti.
    Je naprosto k nepochopení, že tímto způsobem padne dobře rozjetý dvacetiletý byznys… V případě Astry se to nedalo předpokládat. Ani náhodou by mě něco takového nenapadlo. Vše se zdálo jako naprosto funkční a spolehlivé. Na závěrečném vystoupení sice nebyla přímo ředitelka (jako předcházející rok), ale její zástupkyně. Ani ona, ani lektorka nevyjádřily sebemenší pochyby.
    Můžeme se všichni jen domýšlet, co se vlastně stalo. Slyšela jsem o psychických problémech ředitelky po rozvodu, ale to jsou jen mnou nepotvrzené „řeči“. Kde se vzala ve firmě osoba pana Melichara (Tak se představoval do telefonu), nevím.

Přidat komentář


*