Blog Vzdělávání v zahraničí Nikol Švantnerová piluje angličtinu v Londýně

Nikol Švantnerová piluje angličtinu v Londýně

Napsal/a -
4 5874

Ač by se mohlo zdát, že je dokonalá, Nikol Švantnerová ví, že jí nic samo do klína nespadne. Spolu s korunkou vyhrála také jazykový pobyt od Channel Crossings a odjela tak před Miss Universe do Londýna, kde se oddává angličtině i poznávání britské kultury. Jak se jí v Anglii líbí, prozradila v krátkém rozhovoru.

IMG_0602

 Jaký byl první den ve škole?

První den byl fajn, rozřazovací test se mi zdál celkem těžký, ale myslím, že jsem ho zvládla v pořádku. Lidé jsou všichni příjemní, takže není žádný problém. Hned po testu jsem byla zařazena do třídy, s kterou jsem absolvovala už svou první hodinu.

Kolik studentů je ve vaší skupince ve škole? Zapadla jste?

Ve skupině je nás 10, ale každý týden někdo odjede nebo přibude.Nedělá mi problém navazování přátelství, takže jsem zapadla rychle a našla jsem si i kamarády.

Jaká je hostitelská rodina u které bydlíte?

Paní v rodině je moc příjemná, bydlí sama s pejskem a stará se o mě jak o vlastní. Dokonce ví, že jím zdravě, tak mi dělá každý den zdravé večeře, což velice oceňuji. Dále tu se mnou bydlí dvě holky ze Švýcarska.

8

Scházíte se s ostatními studenty i po škole nebo si spíš organizujete program sama?

Plno mých přátel má i odpolední hodiny, takže většinou chodím sama. , Máme ale naplánovaný společný víkend a snad se nám podaří společně strávit ještě nějaký den.

Jaké národnosti studentů vám připadají nejvíc odlišné nebo nejvíc zajímavé?

Je tu plno národností, všichni jsou přátelští, na Čechy jsem bohužel na škole nenarazila, každopádně jsem si nejvíce sedla s jednou Švýcarkou a Ukrajincem. Co je pro mě asi nejsložitější, je rozumět některým cizincům. Například Italové, Francouzi a Asiaté mají zvláštní přízvuk a tomu je občas složité porozumět.

Pokračování rozhovoru najdete na další straně

4 Komentáře

  1. Vzpomínám,když jsem byla poprvé v Londýně.To bylo něco.A doopravdy se dá stihnout všechno v jeden den jak popisuje Nikol.Já se příští rok chystám na jih do Bournemouth.Prozatím mě s nejširší nabídkou oslovili z Balloon Agency.

Přidat komentář