Blog Akce a zážitky SYMPOSIUM 2016 – Podnikatelská konference, která tě nakopne!

SYMPOSIUM 2016 – Podnikatelská konference, která tě nakopne!

Napsal/a -
0 5857

Podnikavého ducha a touhu dát do pohybu něco většího než my sami mají mnozí z nás. Vysoká škola je ideální čas začít – máš relativně dost volného času, svobodu a často i podporu rodičů – můžeš si tedy dovolit být odvážný a experimentovat.

Nápadů je často hodně – ve shonu každodenních povinností však může být těžké si je v hlavě urovnat, nabrat odvahu a udělat první krok. Během konference se však můžeš odprostit od všedních starostí a strávit dva dny intenzivním přemýšlením nad svými nápady, diskuzemi se zkušenými podnikateli a odborníky a navazováním nových kontaktů.

Cílem konference Symposium je podpořit podnikavost mezi studenty a mladými lidmi v Brně a být pro studenty prvním krokem k vlastnímu podnikání či projektu. Pokud máš v hlavě podnikatelský nápad, ambici nastartovat svoje vlastní podnikání nebo vylepšit už rozběhnutý projekt, Symposium je konference právě pro Tebe. Obsah je na míru šitý studentům a začínajícím podnikatelům.

Na letošní ročník se můžeš těšit 25. a 26. listopadu 2016. Pořadatelé slibují ještě jednu novinku, a to přesun konference do brněnského Impact Hubu. Letošní ročník ti nabídne sérii teoretických přednášek i prakticky cílených workshopů nesoucích se v duchu motta Hlava v oblacích, nohy na zemi a ruce do práce., které konferenci rozděluje do tří na sebe navazujících bloků.

První blok je zaměřený na koncepční začátky podnikání, kdy je vše jen v tvé hlavě. Nakopne tě a pomůže ti utřídit si myšlenky. Po plánovací fázi tě připraví druhý blok přednášek na střet tvých plánů s realitou okolního světa – zákazníky, spolupracovníky a partnery. A nakonec třetí blok, který ti ukáže, jak věci vypadají v praxi. Budeš si moci vybrat jeden ze tří paralelních tracků zahrnující marketingové, technické nebo obchodní workshopy. Díky menším skupinkám se tak dostaneš do kontaktu s různými odborníky a firmami.

Naši řečníci jsou odborníky z oboru – podnikatelé, manažeři či konzultanti, kteří mají to, co hovoří, podložené dlouholetými zkušenostmi nebo jejich vlastním příběhem. Svou účast již přislíbili například Roman Hřebecký z Pábení či Jiří Doležal a Jan Emler z Doller. Kromě praktického know-how si z konference odneseš i adresář plný kontaktů! Právě v páteční večer se můžeš těšit na networkingovou párty, kde třeba i narazíš na člověka, který ti pomůže posunout tvůj nápad vpřed. To vše a mnohem víc v dynamickém a inspirativním prostředí brněnského Impact Hubu.

Celou akci i letos pořádají dobrovolníci z řad studentů brněnských univerzit pod záštitou mezinárodní neziskové studentské organizace AIESEC, která pomáhá mladým lidem rozvíjet jejich potenciál a aktivně je podporuje v osobním rozvoji prostřednictvím zahraničních stáží, aktivního členství a vzdělávacích projektů, mezi které patří i konference Symposium.

„Symposium mi dalo inspiraci založit něco vlastního, zjistit, co všechno potřebuji ke startu vlastního fitness centra a začít s přípravami. Téměř do roka od účasti jsem už byla rozběhnutá, přičemž mi pomohly i kontakty, které jsem získala na Symposiu.“
Zuzana Soukupová, zakladatelka Gym&Joy

I pro tebe může být Symposium prvním krokem k vlastnímu podnikání!

Jazyky miluji, ale kvůli různým překážkám bylo pro mě jejich studium obtížnější, než bych si přál. Abyste mohli překonávat překážky při studiu jazyků snadněji než já, vznikl tento blog.

Žádné komentáře - přidej první :)

Přidat komentář