Blog Vzdělávání v zahraničí Letní intenzivní kurzy

Letní intenzivní kurzy

-
0 2466

Léto je ideálním obdobím ke zdokonalování cizích jazyků. V současné době je na trhu široká nabídka různě dlouhých kurzů různé intenzity, tak proč nevyužít letní prázdniny k setkání s novými lidmi, zábavě a při tom i ke zdokonalení se v cizím jazyce a zejména v komunikaci. 

Ti, kteří si myslí, že nejdůležitější je vycestovat a navštívit zahraniční země, mohou využít výhody intenzivních zahraničních kurzů a spojit příjemný pobyt např. u moře s efektivním způsobem vzdělávání.

Změna prostředí a příležitost používat studovaný jazyk v autentickém prostředí je zpravidla skvělou motivací. Umožní vám to používat jazyk v každodenních situacích, což je mnohem efektivnější, než si tyto situace pouze simulovat při výuce jazyků v kurzech v ČR.

Ačkoliv se najdou i vynalézaví učitelé, kteří mohou dát studentům užitečné rady, jak používat angličtinu v každodenních situacích i v České republice. Není totiž účelem naučit se komunikovat s rodilým mluvčím, ale s kýmkoliv.

Ve světě je mnohem více mluvčích, kteří nejsou rodilí než těch rodilých a počet anglicky mluvících lidí již překročil jednu miliardu. Tak proč si nezkusit roli turisty v typických situacích i v ČR?

Zajeďte si na výlet do Prahy a zkuste si koupit lístek na vlak nebo metro anglicky. Vezměte si mapu, zkuste zastavit pár kolemjdoucích a zeptejte se, jak se dostat na Václavské náměstí. Nebo si prostě jen v hospůdce objednejte pivo anglicky.

Bude to zábava a osvěžíte si nabyté znalosti a zvýšíte tím efektivitu vzdělávání. A nakonec ani nemusíte být tak zklamaní, že angličtinu studujete v Praze a ne v Londýně.

Photo Credit: Juanedc via Compfight cc

Žádné komentáře - přidej první :)

Přidat komentář


*