Blog Vzdělávání v zahraničí Čím dál tím více Čechů jezdí za jazykovým vzděláním do ciziny s...

Čím dál tím více Čechů jezdí za jazykovým vzděláním do ciziny s celou rodinou

Napsal/a -
0 2382

Jazyková agentura Channel Crossings zjišťovala preference klientů se zaměřením na jazykové pobyty v zahraničí. „Nebylo novinkou, že Češi nejčastěji jezdí za angličtinou do Velké Británie. Mile nás však překvapila skutečnost, že na zahraniční jazykové pobyty vyráží čím dál tím víc celé rodiny. Tuto tendenci vnímáme jako velmi pozitivní pro jazykové vzdělání v Česku,“ uvádí Vítězslav Bican, ředitel Channel Crossings, agentury, která se zprostředkovávání kurzů v zahraničí věnuje již 20 let.   V oblíbenosti vede Velká Británie

Podle průzkumu jazykové školy Channel Crossings volí 60 % studentů Velkou Británii. Důvodů je hned několik. Ve Spojeném království se nachází vysoká koncentrace kvalitních jazykových škol. Mezi oblíbené patří menší rodinné a cenově dostupné školy a školy zaměřené na manažery. S britskými ostrovy je mimo jiné také vynikající dopravní spojení, ať už autobusem, či letadlem. Další vyhledávanou destinací pro studium angličtiny je Malta, která láká volnočasovými aktivitami a nízkou cenou mimo sezónu. „V posledních letech přibylo studentů mířících do USA díky zrušení vízové povinnosti. Naopak je tomu v případě Kanady, která víza obnovila,“ zdůrazňuje Vítězslav Bican. Na druhém místě za angličtinou je španělština a francouzština. Studenti jezdí za španělským jazykem nejčastěji do Barcelony a všech přímořských měst. Ve Francii táhne zejména Francouzská riviéra. Na oblibě znovu získává němčina. Zejména mladší studenti jezdí do všech větších německých měst a v Rakousku pak do Vídně a Salzburgu.

2 týdny v hostitelské rodině

Češi nejčastěji vyjíždějí do škol v Evropě na dvoutýdenní pobyt, pokud jedou do zámoří, jsou pobyty dlouhodobější – v délce 4–8 týdnů. V letoším roce evidujeme růst poptávek na tří až čtyřtýdenní pobyty i v rámci evropských destinací. Hlavním důvodem je finanční výhodnost nabídek a také vyšší motivace po lepším jazykovém vzdělávání. Nejoblíbenější variantou ubytování zůstává hostitelská rodina. 75 % studentů volí rodinu právě kvůli nízké ceně a také možnosti poznat místní kulturu. Rezidenční bydlení se vyznačuje vyšší cenou a nutností být více samostatný. Nejpočetnější skupinou cestující za jazykovým vzděláním jsou mladí studenti mezi 16 a 22 lety. Většinou volí ekonomickou variantu pobytu na 3–4 týdny. Menších dětí ve věku od 8 do 16 let, které jezdí do zahraničí, je také rok od roku více. Někdy zavítají i na dva pobyty ročně, většinou kombinují angličtinu a španělštinu. Další zajímavou skupinou jsou manažeři, vedoucí pracovníci nebo motivovaní studenti, kteří vybírají manažerské školy s vyšším věkovým průměrem, menší výukovou skupinkou, všeobecnou nebo specializovanou angličtinou a výborně vybaveným zázemím. „Během krize se tato skupina zmenšila, nyní už znovu expanduje,“ upřesňuje Vítězslav Bican.

Jazykový pobyt jako rodinná dovolená

Stále oblíbenější jsou zahraniční kurzy pro malé děti a celé rodiny. „Trend je takový, že rodiče často berou sebou i malé děti od půl roku. Dospělí většinou volí všeobecné a business jazykové kurzy. Děti mají zajištěný babysitting, od 4 let je možné děti umístit do místních školek, případně do jazykových kurzů. Rodiny si pronajímají apartmány, případně malé domky. Je to obzvlášť pro vytížené manažery ideální kombinace, jak strávit čas s rodinou a zároveň se věnovat svému rozvoji, na který většinou přes rok není čas,“ uzavírá Vítězslav Bican.

Žádné komentáře - přidej první :)

Přidat komentář