Blog Akce a zážitky Konverzace ve francouzštině Brno

Konverzace ve francouzštině Brno

Napsal/a -
2 5079

Před nedávnou dobou nás oslovil student zajímající se o francouzštinu s tím, že nemůže najít žádnou skupinu lidí, kteří by chodili konverzovat francouzsky v Brně. Rozhodl se proto sám takovou skupinu založit. S naší malou pomocí se mu podařilo vybudovat komunitu lidí, kteří se pravidelně schází a konverzují francouzsky. Požádal jsem ho proto, aby vám svou skupinu sám představil.

Můžeš se nám v krátkosti představit?

Ahoj, jsem Vítek a studuju magisterské studium Fakulty stavební, baví mě sporty, hudba, filmy, kytara, posezení s přáteli, je toho hodně.

Jak dlouho se francouzštině věnuješ?

S francouzštinou jsem začal v prváku na gymplu, pak jsem si ji trochu osvěžil 2 semestry na vysoké.

Jak tě napadlo založit skupinu, která by chodila konverzovat?

Protože když nemluvím, zapomínám. A taky konverzace rozšiřuje slovní zásobu a mám ten jazyk rád. Ze stejných důvodů bych rád rozjel konverzační skupinu i v angličtině.

Scházíte se pravidelně?

Francouzštinu máme každé pondělí od 18:00 v Moravské zemské knihovně v literární kavárně. Scházíme se před knihovnou, ale jelikož už je celkem zima, tak od příštího pondělí se sejdeme ve vestibulu. Ale nebojte, v literární kavárně nás pak vždy najdete, i když přijdete pozdě.

Jak konverzace probíhají?

Konverzace trvají dle nálady a chuti. Zatím to bývalo tak mezi hodinkou a hodinkou a půl. Někdy jsou tématické, jindy jen volná diskuse. Na příští konverzaci máme třeba téma cestování. Konverzace nemají žádná pravidla. Hlavní je být pozitivně naladěn a ostatní přijde samo. :)

Cítíš na sobě zlepšení?

Zatím cítím spíše osvěžování starých zapomenutých pojmů a zlepšení v plynulosti mluveného projevu. Hlavně cítím, jak nás to všechny baví.

Doporučil bys to ostatním?

No jasně, zdokonalujeme se v mluvení, strávíme příjemný podvečer a to svařené víno je k tomu velmi dobrá volba. ;)

Co bys vzkázal těm, kteří by chtěli přijít, ale ostýchají se?

Člověk musí někdy překonat strach. Pokud můžete se svým ostychem bojovat v přátelském kolektivu, tak potom vás přejde tréma i při jiných životních zkouškách. Nejde promarnit celý život kvůli strachu.

Plánuješ do budoucna ještě něco jiného? Momentálně rozjíždím už zmíněnou anglickou konverzaci, dále jsem se přidal do ISC klubu, což jsou lidé, kteří pomáhají erasmákům VUT v Brně. Dál už celkem nemám na nic čas, protože škola mě také moc zaměstnává. Ale kdykoliv si udělám na někoho čas, pokud bude chtít pomoct rozjet nějaké zajímavé projekty.

Rádi podporujeme takové projekty. Pokud byste měli podobný nápad a nevěděli, jak ho uskutečnit, určitě se nám ozvěte. Na závěr ještě přidám odkazy na facebookové skupiny konverzací:

!!!POZOR!!!

Aktuální informace ke konverzacím pro jaro 2015 najdete v tomto článku.

Photo Credit: BurgTender via Compfight cc

Jazyky miluji, ale kvůli různým překážkám bylo pro mě jejich studium obtížnější, než bych si přál. Abyste mohli překonávat překážky při studiu jazyků snadněji než já, vznikl tento blog.

2 Komentáře

Přidat komentář