Blog Akce a zážitky Letní dětské tábory hlásí plné stavy! Jak i nyní najít pro...

Letní dětské tábory hlásí plné stavy! Jak i nyní najít pro svou ratolest ty pravé prázdniny?

Napsal/a -
0 2528

S hrůzou zjišťujete, že klasické letní tábory jsou už plné a vy jste své dítě nestihli přihlásit? Nemůžete si vzít dovolenou a prarodiče hlídat nemohou? Jazyková škola Channel Crossings již tradičně přichází s řešením v podobě příměstských a klasických zahraničních jazykových pobytů. „Cílem našich táborů a zahraničních pobytů je poukázat na to, že učit se jazyk může být především zábava. V podstatě je to taková letní škola hrou,” uvádí Vítězslav Bican, ředitel jazykové agentury Channel Crossings.

DSC09721web

Příměstský tábor je oblíbenou alternativou klasického tábora, která umožňuje ráno dítě přivézt a odpoledne zase vyzvednout. Výuka angličtiny je zajištěna v jazykové škole Channel Crossings v Radotíně, poté následuje dopolední i odpolední program s obědem a také různé výlety. Děti se mohou podívat na mnoho zajímavých míst v Praze a středních Čechách. Mezi místa, která navštíví, patří například velmi populární zrcadlové bludiště na Petříně, historické centrum Botanicus v Ostré, miniZOO v chuchelském ráji nebo dinopark. Mezi nejoblíbenější aktivity patří výroba vlastní pizzy na pizza párty. „Rodiče rádi těchto táborů využívají, neboť se mohou spolehnout, že je o jejich děti dobře postaráno a zároveň se něčemu novému přiučí. Děti si zase užijí letní dobrodružství, naleznou nová přátelství i radost z pokroků v cizím jazyce,” uzavírá Vítězslav Bican. Vzhledem k zvýšenému zájmu jsme letos zdvojnásobili počet turnusů a také přidali novou věkovou kategorii 6–8 let, což rodiče přijali s nadšením. 

Další oblíbenou variantou jsou letní jazykové kurzy v zahraničí. Většina z nich je určena pro studenty od 7 do 17 let, některé programy nabízí i speciální kurzy pro věkovou kategorii 16 až 20 let. Vybrat si lze z destinací jako je Velká Británie, Irsko, Malta, USA, Kanada, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Francie nebo Španělsko. Kromě výuky jazyka se mohou studenti těšit i na doprovodné aktivity, výlety a zajímavé exkurze do okolí. „I zde mohou být rodiče klidní, protože je o jejich potomky postaráno i po škole. Po výuce je čeká pevný program, kterého se musí účastnit. Navíc tak rozvíjejí své jazykové schopnosti i během sportu, společenských aktivit nebo výletů,“ vysvětluje Vítězslav Bican.

CIMG2501

Pokud se rozhodnete svou ratolest poslat na prázdniny do zahraničí, je důležité se zamyslet nad vyučovaným jazykem a typem kurzu stejně jako nad destinací a ubytováním. Vždy je dobré, když dítě umí alespoň základy jazyka, ve kterém se má zdokonalit. Tak se nestane, že se bude cítit v novém prostředí jako outsider.

„Nejmladším dětem a studentům bez zkušeností s cestováním doporučujeme bližší evropské státy, pro starší studenty se zkušenostmi jsou zajímavé i zaoceánské lokality,“ dodává Vítězslav Bican. Děti mohou většinou bydlet v hostitelských rodinách nebo v rámci rezidenčních pobytů ve velkých areálech internátních škol. Ubytování v hostitelských rodinách je ideální využít v menších městech. Děti se navíc dostanou téměř všude pěšky, takže nemusí trávit hodiny v MHD. Ve větších městech se vyplatí ubytování ve velkých areálech, které nabízí vše na jednom místě, včetně moderních sportovišť s kurty, hřišti a bazény. Oblíbené jsou destinace jako Londýn, Brighton, Malta nebo New York.

Podrobné informace o příměstských táborech najdete na www.chc.cz/primestskytabor, zahraniční jazykové pobyty jsou pak na www.chc.cz/prazdniny.

Podobné články

5 1086

Žádné komentáře - přidej první :)

Přidat komentář