Blog Výuka jazyků Když ne na vysokou ani na pracák, tak rozhodně do pomaturitka

Když ne na vysokou ani na pracák, tak rozhodně do pomaturitka

Napsal/a -
0 3334

Pokud máte pocit, že za 4 roky studia angličtiny na střední škole stále nic neumíte, nemějte obavu, někteří jsou na tom ještě hůře. Každým rokem na naší jazykové škole AMIGAS probíhá na začátku školního roku písemné a ústní testování dosavadních znalostí všech přihlášených studentů/maturantů do pomaturitních kurzů angličtiny a španělštiny.

Kdo by měl pocit, že se situace v oblasti cizích jazyků každým rokem zlepšuje, je bohužel na omylu. Na otázku rodilého mluvčího „How are you?“ nebo „What time is it?“ nedokáže správně reagovat 50 % čerstvých absolventů středních škol. Šok pak nastává s informací, že angličtinu dotyčný studuje již 10 let. Překvapením, ale naopak již pozitivním, jsou jedinci, kteří krásnou angličtinou odpovídají na složitější otázky a pak sdělí, že se angličtině věnují pouze 2 roky. „Na vině“ je v těchto výjimečnějších případech sledování filmů v originále, hraní oblíbených počítačových her nebo poslech anglických písniček.

Ani ti, na kterých se podepsal nepříliš dokonalý středoškolský systém výuky nebo neměli štěstí na kvalitní vyučující a možná sami nebyli zrovna svědomitými studenty, nemusí mít obavy. Naše pomaturitní studium pomohlo už mnoha studentům. Někteří po jeho absolvování odjeli bez problémů do zahraničí, jiní začali jazyk následně studovat na vysoké škole, další získali zajímavá pracovní místa.

V pomaturitních kurzech se totiž absolvuje obrovské množství hodin (780) cizího jazyka s těmi nejlepšími lektory a lektorkami a uděláte pokrok o 1-3 úrovně. Vše samozřejmě záleží i na pravidelné docházce, vlastní píli a vůli se připravovat na každou hodinu. Ne každému bohužel vydrží prvotní nadšení až do konce a vytrvá v nasazeném tempu.

Absolvování ročního denního pomaturitního studia může být úžasným nezapomenutelným a neopakovatelným zážitkem na celý život. Slýcháme to často. Při výběru jazykové školy tak volte pouze mezi takovými, které studenty „nekrátí“ o dny až týdny studia díky pozdějšímu nástupu nebo dřívějšímu ukončení, pečují o stabilní tým profesionálních českých vyučujících a rodilých mluvčích, věnují se svým studentům až do konce studia např. výukami připravovanými mimo učebny. A zejména mezi těmi s dobrou pověstí, kterou můžete zjistit z referencí studentů.

Zodpovědně můžeme říci, že mezi ně patříme.
AMIGAS jazyková škola

Photo Credit: International House London via flickr cc

Podobné články

5 1086

Žádné komentáře - přidej první :)

Přidat komentář