Blog Vzdělávání v zahraničí Cesta do Španělska

Cesta do Španělska

Napsal/a -
6 9886

Mým snem vždy bylo vypadnout z domova, z České republiky a zkusit si studium v zahraničí. Proč? Možná jsem si potřeboval dokázat, že na to mám nebo jsem chtěl být obdivován. Ale určitě jsem věděl, že mi to může přinést mnoho zkušeností a příležitostí do života. A taky že přineslo.

V prváku na vysoké škole, kdy se všichni zajímali, jestli mají obstaranou slečnu na večer, jsem skrytě v hloubi duši přemýšlel, kam se to jen vydám. Přepadávaly mě různé myšlenky. Mám na to, abych studoval v zahraničí? Vždyť umím jen trochu anglicky a německy + ovládám základy španělštiny. Sotva zvládám výuku v češtině, jaké to bude asi v angličtině? Ta zvědavost byla tak silná, že jsem si dal přihlášky do Španělska, Francie a Itálie, kde bych mohl studovat v anglickém jazyce.

Dnes už se na to dívám trochu jinak. Vybrat si Španělsko, protože je tam teplo a mohlo by se mi tam líbit? Jo, fajn, ale co si předem zjistit něco o povaze Španělů a jejich zvycích? Jejich „maňana“ nemálokrát vyvedla moji dochvilnou povahu z kecek. Vybrat si Francii a neuvědomit si, že Francouzi jsou pyšní na svůj jazyk a já neumím ani slovo v jejich jazyce bylo též troufalé. :) A Itálii? Tam by mi aspoň určitě chutnalo! Na druhou stranu, v každé zemi je něco.

Měl jsem štěstí a vybrali mě do Španělska. Město Sevilla v Andalusii. Tatínkova vysněná lokalita. „Vamos“ (Jedem). Nakoupil jsem si slovníky a další výbavičku. Musím podotknout, že jsem na Gymnáziu v Dobrušce nabral základy španělštiny, které jsem měl možnost v zimním semestru před odjezdem ještě prohloubit. Říkal jsem si, to je času. Pohoda. Situace podceněna.

Týden před odjezdem mě přepadávaly myšlenky, co jsem si to proboha umanul. Před odjezdem jsem dostal sladkou pusu a vydal se na cestu.

Zajímá vás, jak to dopadne?
Pokračujte ve čtení na další straně

6 Komentáře

  1. Pane kolego, jaká je Vaše alma mater, když vás poslali do Sevilly s tím, že umíte „trochu anglicky a německy + ovládáte základy španělštiny“? Na 10 erasmových míst se hlásilo 6 lidí?

    • Kolego/Kolegyně, dostal jsem se především na základě dobrého průměru a zkouška z angličtiny B2 byla dostačující. Na druhou stranu je fakt, že konkurence příliš veliká nebyla. ;-)

Přidat komentář