Blog Naučme se Znáte Urban Dictionary?

Znáte Urban Dictionary?

-
0 2440

Urban Dictionary je webový slovník slangových výrazů v angličtině, který obsahuje více než sedm milionů definic. Pokud se pohybujete na anglicky psaných internetových diskusích, zejména na sociálních sítích, považuji tuto stránku za nepostradatelnou pro plné porozumění. Tedy pokud nežijete v Británii nebo USA a většinu času netrávíte na ulici. Výrazy z něj totiž v žádném jiném slovníku nenajdete.

Stránka byla založena v roce 1999 Aaronem Peckhamem, studentem prvního ročníku Kalifornské státní polytechnické univerzity. Jedním z prvních výrazů na této stránce byl „The Man“, což je slangové pojmenování pro vládu či jinou formu vyšší moci. V dubnu 2009 překročila stránka 2000 přidaných výrazů za den a dnes jich obsahuje již více než sedm milionů.

Urban Dictionary neboli Pouliční slovník obsahuje kromě literárních definic také definice slovy autora, popis výrazu a použití ve větě. Původně byl tento slovník určen pouze pro slangové či kulturně odlišné výrazy, dnes má však mnohem širší záběr a může do něj být přidáno v podstatě jakékoliv nové slovo.

Přidávat výrazy může každý a to bez nutnosti registrace, stačí zadat emailovou adresu pro potvrzení vložení výrazu. Každý výraz musí být před přidáním schválen editory z řad dobrovolníků, kteří hlasují zda příspěvek zveřejnit či ne. Po zveřejnění pak hlasují samotní návštěvníci stránky, jestli je příspěvek kvalitní nebo ne („up“ nebo „down“).

Slovník neslouží jen k vyhledávání výrazů, ale také poskytuje zábavu. Každý den je vybrána definice dne a uveřejněna na domovské stránce a většinou stojí za přečtení. Kromě výkladového slovníku, je zde také možnost vyhledávat synonyma či antonyma slov. Můžete tady najít taky slovník významu jmen, kde se dozvíte hodně zajímavých věcí o jméně svém nebo vašich blízkých.

Pokud tedy narazíte na nějaký výraz, který nemůžete najít v žádném slovníku ani překladači, nebo vás jen zajímá jak Urban Dictionary vypadá, navštivte www.urbandictionary.com. A pokud budete mít dlouhou chvíli, můžete jen tak brouzdat mezi výrazy, bavit se tím, co dnes lidí vše vymyslí a přitom procvičovat angličtinu.

Napište mi do komentářů, jak na vás stránka působí, jestli ji považujete za přínosnou, nebo klidně i nějaký zajímavý výraz z této stránky.

Photo Credit: Dessy Dinata via Compfight cc
Zdroj: wikipedia cc

Žádné komentáře - přidej první :)

Přidat komentář


*