Blog Studium Čtěte knihy v cizím jazyce

Čtěte knihy v cizím jazyce

-
0 3980

Čtení je neodmyslitelnou součástí školní a většinou i soukromé výuky cizího jazyka. Zamysleme se však nad tím, co vlastně čteme. Většinou se jedná o učebnice, které jsou plné nicneříkajících textů. Zpravidla v nich jde pouze o procvičení probrané látky a informační hodnota bývá mizivá.  Co tedy číst? Články na tomto blogu již máte několikrát přečtené a chcete víc. Co s tím?

Četba knih v cizím jazyce je jeden z nejlepších předpokladů rozvoje slovní zásoby a rozšíření znalostí cizího jazyka. Je sice o něco náročnější než sledování filmů, zato mnohem efektivnější. Propojuje v sobě totiž několik učebních metod. Student si při ní relativně nenásilnou formou rozšíří slovní zásobu a obohatí se také o mnohé ustálené fráze a slovní spojení, na které by v klasickém jazykovém kurzu nenarazil. A co je nejdůležitější, může se s pomocí četby v cizím jazyce naučit i „přemýšlet“.

Většina jazykových lektorů se shoduje, že cizojazyčná četba posunuje studenty někdy i o mnoho měsíců studia dopředu. Dnes u nás existuje mnoho speciálních edic cizojazyčných publikací. Vedle cizojazyčné beletrie v originálním znění jsou to zjednodušené knihy pro studenty cizích jazyků, zrcadlové texty, cizojazyčné časopisy atd. V České republice však není cizojazyčná literatura bohužel příliš finančně dostupná.

Jednou z možností jak problém s vysokou finanční náročností vyřešit, je návštěva knihovny cizojazyčné literatury. Tituly v anglickém, německém, francouzském, španělském, italském a ruském jazyce si můžete vypůjčit např. v knihovně cizojazyčné literatury jedné z jazykových škol v Brně, Jazykového centra Correct v centru města na ulici Kozí 2.

Kurzy Jazykového centra Correct najdete na stránkách FairList.cz.

Podobné články

Žádné komentáře - přidej první :)

Přidat komentář


*