Blog Studium Jak se rychle naučit cizí jazyk

Jak se rychle naučit cizí jazyk

-
1 10106

Spousta lidí se snaží naučit cizí jazyk tak moc, až to nedokáží. Snaží se drtit nová slovíčka, učit se gramatická pravidla zpaměti, ale nakonec skončí znechucení a nechtějí už učení ani vidět. Přitom se mohou vzdělávat snadno a zábavně. Jak na to?

Dělejte to, co vás baví

Nejdůležitější u učení je, aby vás bavilo. Hrajte si. Vyzkoušejte učení hravou formou. Opakovat si můžete třeba jen 10 slovíček denně. Učte se tématicky, podle toho, co zrovna děláte nebo vidíte. Když uvidíte výsledky, bude vás to bavit. Když vás bude učení bavit, budete to dělat. Stačí se do toho jen pustit. Začít můžete s málem a brzy budete toužit umět a učit se víc a víc.

Buďte s jazykem v kontaktu

Čím jednodušší forma, tím lepši pro zapamatování. Nespoléhejte, že lektor v jazykovém kurzu udělá všechno za vás. Učení nekončí odchodem z jazykovky. Pokud pro vás jo, tak začnete rychle zapomínat. Procvičujte cizí jazyk neustále a to i sami. Sledujte filmy, navštěvujte internetové stránky v cizím jazyce.

Až si třeba budete po kurzu připravovat večeři, říkejte si v cílovém jazyce, co zrovna děláte apod. Možností je nekonečno. Buďte v kontaktu s jazykem a dostaňte ho pod kůži.

Lepší vrabec v hrsti než holub na střeše

Znáte to, naplánujete si hodiny, kdy se budete učit a ejhle. Něco vám do toho vleze a je po učení. Pokud se chcete jazyk opravdu naučit, je velmi důležitá pravidelnost. Zvláště pokud začínáte. Lepší je 20 minut denně, než 4 hodiny – jednou za dva týdny. Díky pravidelnému opakování se vám slovíčka i gramatika jednodušeji zafixují. Naučte se, jak se správně motivovat.

Opakujte, opakujte, opakujte

Pokud začínáte, je pro vás nejdůležitějších prvních pár týdnů studia. Lidské tělo a mozek se učí na principu opakování činnosti a hlavním měřítkem úspěchu je dlouhodobost. Říká se, že nové návyky si vypěstujeme a upevníme již během 21 dní – 21 opakování. Nemusíte se časově stresovat ani se dramaticky nutit. Studujte tak, abyste se na to těšili.

Nesvazujte se časem

Učit se můžete kdykoli. Ráno, v poledne i večer! Slovíčka můžete mít v podobě MP3 pořád při sobě, stejně jako vytištěné učební materiály. S přístupem k internetu pak můžete procvičovat a hrát si kdykoli a kdekoli. Nepotřebujete dlouhé hodiny v kuse. Nezapomínejte, stačí jen 20 minut. Prostě studujte, když máte chvilku čas. Brzy na sobě sami poznáte, kdy je to efektivní a kdy jde učení úplně mimo.

Začněte právě teď

Pravidlo úspěšných je jednoduché, dělat nejdříve věci, které máte přímo před nosem. Studujte právě teď. Odkládáním ničeho nedosáhnete. Prostě to zkoušejte, poslouchejte a opakujte bez strachu a napětí. Až bude čas pokročit dál, budete to vědět. Začnete mluvit přirozeným způsobem sami od sebe. Jaký máte plán na příštích 20 minut? Začít můžete hned. Třeba azbukou.

Svěřte se do péče profesionálů

I když existuje spousta doplňujících způsobů, jak studovat cizí jazyk, nic vám nenahradí vedení odborníkem. Pokud chcete najít kvalitní jazykový kurz na základě referencí od jeho skutečných studentů a absolventů, navštivte stránky FairList.cz.

fairlist-cover-earth-languages

Photo Credit: Nathan E Photography via Compfight cc

Podobné články

1 Komentář

Přidat komentář


*