Blog Studium Písničky, které vás naučí anglicky

Písničky, které vás naučí anglicky

Napsal/a -
2 24750

Nedávno jsem na youtube narazil na video, kde učitel angličtiny své žáky učí nepravidelná slovesa tím, že jim je rapuje. To mě přivedlo na myšlenku, najít více takových písní, které učí anglicky. Nemám tím na mysli populární hudbu, která se hraje v rádiích (o té možná zase někdy jindy), ale písničky zaměřené přímo na výuku angličtiny.

Video, na které jsem narazil je od učitele angličtiny, který na internetu vystupuje pod přezdívkou Fluency MC. Tento učitel nabádá své studenty, aby se neučili memorováním učiva, ale srdcem a učí je prostřednictvím rapu, který studenti mohou poslouchat a tím se učit. Jeho nejznámějším videem je Irregular Verbs Grammar Rap Song, kde učí studenty nepravidelná slovesa. Videí má ale na svém youtube účtu mnoho. Video osvětlující problematiku předminulého času do rytmu hip-hopového beatu a mnohé další najdete na jeho účtu.

Teď ale zpátky na začátek. Pokud jste úplní začátečníci, tak jsou pro vás asi nejvhodnější dětské písničky. Pokud zahodíte ostych a nechováte odpor k infantilním věcem, mám pro vás pár tipů. A pokud chcete učit anglicky i své děti, zkuste je taky. ABC (nebo taky Alphabet) song je povinností pro každého začínajícího angličtináře. Spoustu užitečných písní najdete také na kanálu uživatele Busy Beavers.

Pokud jste na to už příliš staří, mám pro vás i více „dospělé“ video, nebo toto video, které vás naučí abecedu.  Počítání do sta a výše můžete procvičovat u této písničky. Vedle počítání najdete spoustu krásně melodických písniček na profilu uživatele KidsTV123. Pokud potřebujete naučit jména všech zemí světa, tak se stačí naučit tuto ani ne dvě minuty dlouhou písničku. Jen musíte dávat pozor na nové názvy zemí, video je trochu starší a proto jsou v něm země jako Czechoslovakia, Yugoslavia atd.

Nicméně i tak je to velice zábavné video. A perlička na závěr je tato „písnička“* pro opravdu otrlé studenty angličtiny, které vám osvěží vaše anglické znalosti v gangsterském stylu. (*Video není vhodné pro mladší 18 let!)

Která se vám líbila nejvíce a znáte vy nějakou písničku, která učí anglicky?

Photo Credit: hyekab25 via Compfight cc

Jazyky miluji, ale kvůli různým překážkám bylo pro mě jejich studium obtížnější, než bych si přál. Abyste mohli překonávat překážky při studiu jazyků snadněji než já, vznikl tento blog.

2 Komentáře

Přidat komentář