Blog Naučme se Procvičujte angličtinu poslechem hudby: British English

Procvičujte angličtinu poslechem hudby: British English

-
0 2224

Dnes jsem se na základě vašich podnětů rozhodl představit songy, které mají společné to, že jsou zpívané výrazně britským akcentem. Pokud nemáte s britským akcentem příliš zkušeností, rozhodně se toho nemusíte bát, získáte o něm alespoň představu a příště až na vás někdo s takovým přízvukem spustí, už budete vědět, proč je jeho angličtina „tak divná“.

Pro někoho nebude snadné rozumět, co se v těchto písních zpívá, proto pokud nebudete něčemu rozumět, napište klidně do komentářů a já se to pokusím přeložit. Nebudu překládat celé písně, protože by to bylo zdlouhavé k psaní i čtení. Prvním kouskem je balada Dry Your Eyes od britských raperů The Streets.

Pokud se vám The Streets líbí, pusťte si i Fit and You Know It, nebo Irony of It All nebo vlastně cokoliv a poznejte angličtinu okolí Birminghamu.

Z veselejšího soudku je málo známá píseň Last Night od Lucy Spraggan, která byla objevem britského X Faktoru roku 2012. Lucy pochází z Sheffieldu, který leží na severu Anglie a takhle se tam mluví:

Teď už ale k něčemu, co můžete slyšet v rádiích: Not Fair od Lily Allen představující londýnský přízvuk:

A Foundations od Kate Nash:

V 90. letech vznikl dokonce „žánr“ britpop, inspirovaný klasickým britským kytarovým popem 60. a 70. let. Jedním nejvýznamnějších protagonistů tohoto směru byli Oasis. Tady je jejich Wonderwall:

Mezi významné zástupce britpopu patří i Blur a jejich Song 2:

Na závěr mí oblíbenci The Kooks a Naive:

Napište, jakou muziku byste chtěli slyšet příště.

Photo Credit: Helga Weber via Compfight cc
Jazyky miluji, ale kvůli různým překážkám bylo pro mě jejich studium obtížnější, než bych si přál. Abyste mohli překonávat překážky při studiu jazyků snadněji než já, vznikl tento blog.

Žádné komentáře - přidej první :)

Přidat komentář


*