Blog Naučme se Procvičujte angličtinu poslechem hudby: Přízvuky

Procvičujte angličtinu poslechem hudby: Přízvuky

-
0 4756

Jak zní britská angličtina jsme si už ukázali, pojďme se tedy podívat na další přízvuky tohoto jazyka. Lidé z různých zemí, ať už anglicky mluvících nebo ne, mají většinou při mluvení anglicky charakteristický přízvuk. Čím víc je charakteristický, tím je většinou hůře srozumitelný. Pojďme si je tedy ukázat na písních, které možná znáte, možná ne.

Jamajka: Kdo jiný by nám měl předvést, jak zní jamajská angličtina, než Bob Marley. Píseň No Woman, No Cry bývá často špatně překládána jako ‚Žádná žena, žádný pláč‘, ve skutečnosti ale znamená doslova ‚Ne ženo, neplakej‘.

Austrálie: Typický australský způsob mluvy dal vzniknout hudebnímu žánru Australian hip hop. Představí nám ho skupina raperů Hilltop Hoods a jejich Nosebleed Section a raper Drapht se songem Jimmy Recard.

Německo: Náznak toho, jak zní německá angličtina můžeme slyšet v anglické verzi hitu Amerika od skupiny Rammstein. Bohužel toto video nemá vloženo text, ale i tak si myslím, že je snadno srozumitelné.

Francie: Francouzskou angličtinu si ukážeme na téhle staré vypalovačce Sexy od French Affair.

Japonsko: Japonskou angličtinu si předvedeme u skupiny Teryiaki Boyz a jejich Tokyo Drift z filmu Rychle a zběsile: Tokijská jízda. Pozor, jedná se o typický jazykový hybrid mezi angličtinou a japonštinou, proto je u japonských částí i anglický překlad.

Rusko: Představu o tom jak zní angličtina v podání rusů resp. rusek můžeme získat při poslechu anglické verze písně ‚Ja Soshla S Uma‘  od Tatu. V angličtině tedy ‚All The Things She Said‘.

Východní Evropa: Jak mluví anglicky lidé pocházející ze zemí východní Evropy si ukážeme na této „drsnější“ parodii písně Gangnam style. This is Eastern Europe Style.

Indie: V současné době často parodovanou indickou angličtinu si ukážeme na tomhle:

Česká republika: A čím jiným skončit než angličtinou Čechů. Nejlépe ji v současné době zastupuje Nicky Tučková a její megahit Rich Boy. Na takovou reprezentaci můžeme být náležitě hrdí.

Photo Credit: I .. C .. U via Compfight cc
Jazyky miluji, ale kvůli různým překážkám bylo pro mě jejich studium obtížnější, než bych si přál. Abyste mohli překonávat překážky při studiu jazyků snadněji než já, vznikl tento blog.

Žádné komentáře - přidej první :)

Přidat komentář


*