Blog Naučme se Procvičujte angličtinu poslechem hudby

Procvičujte angličtinu poslechem hudby

-
1 4099

Já osobně považuji poslech hudby společně se sledováním filmů za jeden z nejefektivnějších způsobů zdokonalování sama sebe v angličtině. Jednoduše proto, že děláte to, co vás baví. To, co by jste dělali tak nebo tak. Porozumět textům populární hudby však není vždy jednoduché. Hudba v pozadí zhoršuje srozumitelnost zpěvu, někdy taky zpěvák zpívá v takovém tempu, že se nedá rozumět a jindy mu zase není rozumět pro jeho akcent. Nic však není ztraceno, existují i písničky, které jsou k procvičení angličtiny jako dělané. Pokud máte chvíli čas, rád bych vám ukázal jak na to.

Nejlepší je, najít si na internetu text písně, číst si ho při poslechu hudby a tím text vstřebávat. Naštěstí je na serveru youtube spousta „lyrics videos“, ve kterých najdete jak hudbu, tak text. Je to užitečnější než sledovat videoklipy. A abych vás ušetřil hledání, mám pro vás několik videí. A abyste toho mohli využít i při běžných činnostech, budou to songy, které můžete slyšet i v rádiích. První písní, kterou považuji za ideální k procvičení poslechu je Lemon Tree od skupiny Fool’s Garden:

Písně od Beatles jsou notoricky známé, tak proč toho nevyužít k procvičení angličtiny. Namátkou vybírám třeba Yesterday:

Moje oblíbená If I Fell:

A do třetice Imagine od Johna Lennona:

Mírnou změnou žánru je písnička Nothing Else Matters od Metallicy, kterou taky můžete slyšet všude, tak proč jí nerozumět?

Taky doporučuji písně od Johnnyho Cashe, na ukázku přikládám The Ring of Fire:

A na závěr pohlazení pro duši v podobě What a Wonderful World by Louis Armstrong:

Záměrně jsem vybíral takové písně, kde je použit jednodušší jazyk, aby byl srozumitelný pro všechny. Líbil se vám článek? Máte zájem o další písně k procvičování poslechu? Jaký hudební žánr nebo interpreta by jste chtěli slyšet? Napište do komentářů.

Photo Credit: alexkerhead via Compfight cc
Jazyky miluji, ale kvůli různým překážkám bylo pro mě jejich studium obtížnější, než bych si přál. Abyste mohli překonávat překážky při studiu jazyků snadněji než já, vznikl tento blog.

1 Komentář

Přidat komentář


*