Blog Inspirace 4 důvody, díky kterým budete chtít do zahraničí vycestovat už jen sami

4 důvody, díky kterým budete chtít do zahraničí vycestovat už jen sami

Napsal/a -
6 19568

Dokážete si představit, že do zahraničí vycestujete sami? Řada lidí z toho má oprávněné obavy. Přesto ale výhody takového cestovaní jasně převažují nad nevýhodami (jsou-li nějaké). Představíme vám čtyři, po kterých necháte své kamarády doma.

Photo Credit: Ruth and Dave via Compfight cc

Photo Credit: Ruth and Dave via Compfight cc

1. Poznáte sami sebe

Když vycestujete sami, vytrhnete se ze všech zavedených stereotypů. Ocitnete se v novém prostředí a v dosud nezažitých situacích. Budete čelit zcela novým výzvám. Díky tomu se poznáte mnohem lépe. Ne vždy to je příjemné, ale doma v každodenní rutině byste nic takového nezažili a nic nečekaného se o sobě nedozvěděli. Když se dozvíte více o sobě, i na druhé se budete dívat jinak.

2. Poznáte nové lidi

A to hodně. A hlavně jiné lidi, než byste poznali v ČR. Lidi jinak myslící, vyznávající jiné hodnoty, odlišně se chovající. Pokud budete cestovat s někým, nebude vaše motivace k seznamování taková. Ale když budete sami, budete se s novými lidmi seznamovat přirozeně. Donekonečna sami se sebou nevydržíte.

3. Naučíte se lépe jazyk

Nebudete se spoléhat na kamaráda, který se učí anglicky o rok déle. Budete muset mluvit vy. Na výmluvy nebude čas. Máte hlad ˜– musíte si jít koupit jídlo. Ztratíte se – na cestu se zkrátka budete muset zeptat. A tak dále, až dokud se nenaučíte anglicky tak, že už se nebudete muset snažit. Všechno se to stane samozřejmostí. A že se na začátku bude stydět, bát nebo ostýchat? To každý. Pocit z překonání vlastního strachu a dosažení vytyčeného cíle je však k nezaplacení.

4. Máte větší svobodu pohybu

Když cestujete sami, tak si taky sami rozhodujete o tom, jaká místa navštívíte. Bez hádek a komplikací. Máte naprostou svobodu. Na Eiffelovku už se znovu chodit dívat nemusíte.

A co vy?

Víte o nějaké další výhodě, kterou skýtá cestování o samotě? Nebo snad o nějaké nevýhodě? Napište nám do komentářů.

Líbil se vám článek? Pak byste neměli vynechat ani tyto:

Jazyky miluji, ale kvůli různým překážkám bylo pro mě jejich studium obtížnější, než bych si přál. Abyste mohli překonávat překážky při studiu jazyků snadněji než já, vznikl tento blog.

Podobné články

6 Komentáře

 1. Bod čtyři vytesat do kamene a pozlatit.
  Na druhou stranu musíte sami znát trasu, nebo místa kam chcete. Celá cesta je na Vás.
  Výhoda – máte víc místa v autě. :-D
  Výhoda – nehrozí že by spolucestující neměl chuť na pivo
  Výhoda – nemusíte se otravovat s ničíma náladama
  Nevýhoda – táhnete sami veškerý náklady
  Nevýhoda – Táhnete sami veškerý vybavení

 2. Pre ženy môže byť nebezpečné cestovať takto osamote. Bývajú napadnuté aj doma, nieto ešte osamote medzi cudzími ľuďmi. Čítala som aj o prípadoch, kedy takéto „cestovateľky“ boli predané do ďalekých krajín…

 3. Holky neblázněte nikdy nikam nejezděte sami. Cestou do Paříže vás unese krvelačný gang a prodá vás do Číny :D
  S tímto smíšlením by člověk nemohl ani na Mácháč.
  Jedinej důvod pro necestování po Evropě v jednom, je potřeba mít někoho stále na blízku…

Přidat komentář