Blog Inspirace 4 důvody, díky kterým budete chtít do zahraničí vycestovat už jen sami

4 důvody, díky kterým budete chtít do zahraničí vycestovat už jen sami

Napsal/a -
6 19061

Dokážete si představit, že do zahraničí vycestujete sami? Řada lidí z toho má oprávněné obavy. Přesto ale výhody takového cestovaní jasně převažují nad nevýhodami (jsou-li nějaké). Představíme vám čtyři, po kterých necháte své kamarády doma.

Photo Credit: Ruth and Dave via Compfight cc

Photo Credit: Ruth and Dave via Compfight cc

1. Poznáte sami sebe

Když vycestujete sami, vytrhnete se ze všech zavedených stereotypů. Ocitnete se v novém prostředí a v dosud nezažitých situacích. Budete čelit zcela novým výzvám. Díky tomu se poznáte mnohem lépe. Ne vždy to je příjemné, ale doma v každodenní rutině byste nic takového nezažili a nic nečekaného se o sobě nedozvěděli. Když se dozvíte více o sobě, i na druhé se budete dívat jinak.

2. Poznáte nové lidi

A to hodně. A hlavně jiné lidi, než byste poznali v ČR. Lidi jinak myslící, vyznávající jiné hodnoty, odlišně se chovající. Pokud budete cestovat s někým, nebude vaše motivace k seznamování taková. Ale když budete sami, budete se s novými lidmi seznamovat přirozeně. Donekonečna sami se sebou nevydržíte.

3. Naučíte se lépe jazyk

Nebudete se spoléhat na kamaráda, který se učí anglicky o rok déle. Budete muset mluvit vy. Na výmluvy nebude čas. Máte hlad ˜– musíte si jít koupit jídlo. Ztratíte se – na cestu se zkrátka budete muset zeptat. A tak dále, až dokud se nenaučíte anglicky tak, že už se nebudete muset snažit. Všechno se to stane samozřejmostí. A že se na začátku bude stydět, bát nebo ostýchat? To každý. Pocit z překonání vlastního strachu a dosažení vytyčeného cíle je však k nezaplacení.

4. Máte větší svobodu pohybu

Když cestujete sami, tak si taky sami rozhodujete o tom, jaká místa navštívíte. Bez hádek a komplikací. Máte naprostou svobodu. Na Eiffelovku už se znovu chodit dívat nemusíte.

A co vy?

Víte o nějaké další výhodě, kterou skýtá cestování o samotě? Nebo snad o nějaké nevýhodě? Napište nám do komentářů.

Líbil se vám článek? Pak byste neměli vynechat ani tyto:

Jazyky miluji, ale kvůli různým překážkám bylo pro mě jejich studium obtížnější, než bych si přál. Abyste mohli překonávat překážky při studiu jazyků snadněji než já, vznikl tento blog.

6 Komentáře

 1. Bod čtyři vytesat do kamene a pozlatit.
  Na druhou stranu musíte sami znát trasu, nebo místa kam chcete. Celá cesta je na Vás.
  Výhoda – máte víc místa v autě. :-D
  Výhoda – nehrozí že by spolucestující neměl chuť na pivo
  Výhoda – nemusíte se otravovat s ničíma náladama
  Nevýhoda – táhnete sami veškerý náklady
  Nevýhoda – Táhnete sami veškerý vybavení

 2. Pre ženy môže byť nebezpečné cestovať takto osamote. Bývajú napadnuté aj doma, nieto ešte osamote medzi cudzími ľuďmi. Čítala som aj o prípadoch, kedy takéto „cestovateľky“ boli predané do ďalekých krajín…

 3. Holky neblázněte nikdy nikam nejezděte sami. Cestou do Paříže vás unese krvelačný gang a prodá vás do Číny :D
  S tímto smíšlením by člověk nemohl ani na Mácháč.
  Jedinej důvod pro necestování po Evropě v jednom, je potřeba mít někoho stále na blízku…

Přidat komentář