Blog Other (Česky) Je lepší se učit více jazyků zároveň, nebo vždy jen jeden?

(Česky) Je lepší se učit více jazyků zároveň, nebo vždy jen jeden?

by -
3 8725


Jazyky miluji, ale kvůli různým překážkám bylo pro mě jejich studium obtížnější, než bych si přál. Abyste mohli překonávat překážky při studiu jazyků snadněji než já, vznikl tento blog.

Similar articles

3 Comments

  1. Zajímavý článek. Mně osobně mnohem více vyhovuje učit se několik jazyků najednou (učím se jich šest). Mohu doporučit můj systém: celý rok ob den střídám učení se angličtině a čínštině (osobně považuji tyto jazyky za světově nejdůležitější). A k tomu se každé roční období učím jeden další ze čtyř jazyků (španělštinu na jaře, francouzštinu v létě, ruštinu na podzim a němčinu v zimě). Tímto systémem se neučím v rámci jednoho dne více než dva jazyky najednou, přitom se každý rok zlepšuji ve všech, nejvíce v těch mnou preferovaných, zároveň jeden rok není dost dlouhá doba na to, abych nějaký jazyk začal výrazněji zapomínat. Učení se cizím jazykům je dle mého hlavně o správném systému, disciplíně a vytrvalosti, přitom stačí cca půl hodiny denně (např. cestou do práce a zpět).

    • Děkuji za velmi zajímavý komentář. Souhlasím s tím, že vše, co se týká lidského mozku a těla, se nejlépe vstřebává na bázi dlouhodobosti. A pro tu je potřeba vytrvalost a disciplína.

Leave a comment


*