Blog Let's learn (Česky) 4 zajímavosti angličtiny, o kterých jste neměli ponětí

(Česky) 4 zajímavosti angličtiny, o kterých jste neměli ponětí

by -
5 8164

Jazyky miluji, ale kvůli různým překážkám bylo pro mě jejich studium obtížnější, než bych si přál. Abyste mohli překonávat překážky při studiu jazyků snadněji než já, vznikl tento blog.

5 Comments

 1. Hmm, clanek zajimavej, ale plnej kecu… Hned prvni odstavec… Spojeni “mt” jen v jedinem slove dreamt? A co slova amtrac, comtes, gumtree, termtime, umteenth, vicomte, nebo warmth ?
  A co se v Anglictine zdvojenych samohlasek tyce, tak “uu” rozhodne neni nejobvyklejsi. Dvojte “uu” naopak Anglictina pouziva dosti zridka. Nejcastejsi zdvojene pismeno v Anglictine je “LL”. Objevuje se v 0,6% anglickych slov. Nejcastejsi zvojena samohlaska v Anglictine je pak “ee” a nasledne pak “oo”.
  Je videt, ze pro tebe Anglictina byla obtiznejsi :D

  • Díky za připomínky. Kdyby nebyla, tak by tento blog nevznikl.
   Máš ke svým tvrzením i nějaké zdroje? Rád bych je do článku zapracoval a nešířil tak dál bullshit. Nechtělo by se ti příp. psát články vlastní? Já i čtenáři bychom to uvítali. Vždy je lepší článek od odborníka než od samorostu.

   • Rozhodne se nepovazuju za odbornika a uz vubec ne v lingvistice ikdyz Anglicky umim temer stejne jako cesky (9 let jsem se Anglicky ucil ve skole a ted ziju uz vic jak 10 let v Anglii). Ani bych na clanek nereagoval, kdyby me neprastilo do oci tvrzeni o zdvojenem “uu”. Okamzite me napadlo, ze to je blbost a tak jsem vyhledal statisticke udaje angl. gramatiky, ktere mi pochybnost samozrejme potvrdily. Naopak “uu” je v Anglictine velice vzacne (0,001% slov)..
    Original: The most common double letter is L, with LL accounting for 0.6% of all bigrams. Other common double-letter bigrams are SS, EE, OO, and TT. Some double letters did not appear in the corpus: JJ, KK, QQ, VV, WW, and YY.
    Source: http://ow.ly/Nt020
    Po pravdivosti dalsich fakt z clanku uz jsem patral jen ze zvedavosti. A ikdyz muj komentar mozna vyznel dost negativne a arogantne, v zadnym pripade jsem tim nechtel nikoho zpochybnit, nebo znemoznit.

Leave a comment


*