Blog Studium Učte se cizí jazyky sledováním filmů a videí jinak

Učte se cizí jazyky sledováním filmů a videí jinak

Napsal/a -
1 8057

Fleex je internetová služba, která kombinuje dvě věci – učení cizího jazyka a sledování filmů, seriálů nebo třeba TEDx přednášek. Zajímá vás, jak to funguje? Čtěte dál.

O tom, jak se naučit cizí jazyk sledováním filmů v originálním znění s titulky, už na našem blogu článek je. A dost úspěšný. Je to totiž jeden z užitečných způsobů, jak se obklopit cizím jazykem. Právě toho využívá francouzský startu-up Fleex. Dokonce tuto metodu upravili tak, aby byla pro studium vhodnější. Zejména pro začátečníky je mnohem přívětivější.

Stačí si jen stáhnout program, zaplatit měsíční poplatek, a můžete se do toho pustit. Pro začátek na základní úrovni. V nabídce jsou proto titulky v obou jazycích – mateřském i tom, který se chcete naučit. Program pak postupně přechází na titulky pouze ve zvoleném jazyce. Kdykoli si však můžete video zastavit a zobrazit si překlad či význam jakéhokoli slova. Tištěný slovník tak můžete nechat v knihovně a online slovníky zavřené. Fleex je dostupný i pro české zájemce o studium cizího jazyka.

Na podobném principu funguje také start-up Instreamia. Ten je zdarma a využívá kromě open-source videí i hudební klipy a různá doplňující cvičení (doplňování chybějících slov na základě poslechu apod.). Instreamia se dokáže uživateli přizpůsobit podle jeho znalostí a potřeb. V současné době je dostupné pouze studium španělštiny. Je však dost pravděpodobné, že pokud se Instreamia mezi studenty španělského jazyka uchytí, přijdou i další jazyky.

Pokud vás tedy baví studovat jazyky prostřednictvím multimédií, pak by vás tyto start-upy mohly zaujmout. Podobně jako třeba speechyard.

Zdroj: TechCrunch, Eduemic, Marketing Journal
Photo Credit: Alan Cleaver via Compfight cc
Jazyky miluji, ale kvůli různým překážkám bylo pro mě jejich studium obtížnější, než bych si přál. Abyste mohli překonávat překážky při studiu jazyků snadněji než já, vznikl tento blog.

1 Komentář

Přidat komentář